Затворен дел од главната улица во Крушево заради работа на канализација


Патот кој води кон хотелската зона и „Гумење“ во близина на домот на култура „Наум Наумовски Борче“ е затворен се до завршување на активностите на канализација во овој дел од градот, информираат од ЈП „Комуна“ Крушево

„Граѓаните можат да ги користат следниве правци: Кон хотел Монтана Палас, улиците во центарот на градот со излез кон главната сообраќајница. Ви благодариме на разбирањето“, велат од ЈП „Комуна“ Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи