Бронза за прилепчанките Теа и Теона Настоски на Балканското првенство во Самбо


На 09.07.2022 во Софија Бугарија се одржа Балканско Првенство во Самбо. Во склоп на самбо федерацијата на Македонија од Џудо и Самбо Клубот СЕИШИН-Прилеп учество зедоа 4 репрезентативци: Теона и Теа Настоски, Елеонора Илиоска и Јован Стојаноски заедно со тренерот Теодора Димеска.

На ова натпреварување со бронзени медали се закитија сестрите Теона Настоска -41 кг. и Теа Настоска -44 кг. Одлични борби прикажаа и Илиоска Елеонора -54 кг. и Јован Стојаноски -53 кг. но не успеаја да изборат место на пидесталот на едно вакво силно натпреварување!!!

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи