„Mерцедес“ со штипски таблици излетал од патот Прилеп-Градско, повредените префрлени во прилепската болница


На 09.07.2022 во 11.40 часот на патот А1 Градско-Прилеп, патничко возило „мерцедес“, со штипски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(28) од Штип излетало надвор од патот. По несреќата, сопатничката во возилото К.К. (23) од Скопје била пренесена во Градската болница-Прилеп каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Известен е Јавен обвинител, а увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи