Двајца прилепчани каснати од кучиња скитници


На 12.07.2022 во ОВР Прилеп, В.П. (53) од Прилеп пријавила дека во централното градско подрачје на Прилеп била касната од куче скитник. Исто така на 12.07.2022 во ОВР Прилеп, З.К. (57) од Прилеп пријавил дека во близина на старата автобуска станица на ул. „Кузман Јосифоски“ во Прилеп бил каснат од куче скитник.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи