Пронајдена дрога кај затвореник во прилепскиот затвор


На 12.07.2022 во ОВР Прилеп, од  Казнено – повравната установа Затвор Прилеп било пријавено дека затворски службеници при преглед на просторијата од осуденикот Ф.А.(42) од Битола пронашле марихуана и грутчеста материја.

„Полициски службеници излегле на местото и дрогата била одземена за понатамошна постапка, а по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава“, соопштуваат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи