Украдени машини за градежна работа на пат на делницата Прилеп-Витолиште, кај м.в. „Моклишки дол“


На 14.07.2022 во околу 00.01 часот, С.Ц. (52) од Прилеп, во својство на раководител на јавно претпријатие, пријавил дека на регионалниот пат Прилеп-Витолиште, на м.в. „Моклишки дол “ била извршена кражба од работни машини кои биле наменети за изведување на градежни работи на патот.

„При обид да ги спречи во намерата, физички бил нападнат  вработениот Б.С. Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп, при што се преземаат мерки за расчистување на настанот“, велат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи