Прилепчанец се обидел да прегази полицаец со мотор, откако не застанал на барањето за стопирање


На 14.07.2022 на ул.„Горан Миноски“ во Прилеп,  полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.А. (34) од Прилеп.

„Претходно, додека управувал мотоцикл, тој не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници, а се обидел со мотоциклот да удри полициски службеник. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи