Повик за пријавување за учество во коњаниците за 2-ри август

Во пресрет на одбележување на големиот празник Илинден и одржување на Манифестацијата научно културни среди „Десет дена Крушевска Република“, Општина Крушево и Манифестацијата ги повикуваат сите заинтересирани претставници и учесници во коњаници да го пријават своето учество.
„Во насока на ефикасна организација и пригоден пречек на коњаниците, здруженијата кои ќе учествуваат во коњаниците ги повикуваме да го пријават своето учество најдоцна до 24.07.2022г. на следната електронска пошта: krusevska.republika@yahoo.com“, соопштуваат од Општина Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи