Акција за чистење на Гумење

Во понеделник, 25.07.2022г., ќе се одржи акција за чистење на Гумење и околината.

Акцијата е иницирана од СВР Битола во соработка со Општина Крушево и истата ќе се спроведе во пресрет на празникот Илинден.

Акцијата започнува во 10 часот на Гумење. Се покануваат сите волонтери да земат учество.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи