Санкционирани 31 возач во Прилеп

Во текот на изминатата вечер во периодот од 21.00 до 04.00 часот, казнети се 31 возач од страна на Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата во спроведената засилена акциска контрола на територијата на град Прилеп за санкционирање на возачи кои не ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Како што информираа од МВР, од нив, девет возеле без возачка дозвола, четири возеле под дејство на алкохол, исклучени се 13 возачи и две возила од сообраќај…

Засилените акциски контроли продолжуваат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи