Се ажурира апликацијата МОЈ ДДВ – потребно е мало прилагодување со цел скенирање на сметките

Facebook
Twitter
Email
Print

Управата за јавни приходи информира дека апликацијата „Мој ДДВ“ се ажурира и со цел граѓаните да продолжат да скенираат фискални сметки потребни се мали прилагодувања во самата апликација.

Имено, во делот „профил“, во прозорчето „тип на баркод скенер“ каде што сега стои „напреден“ треба да се избере опцијата „основен“.

Од УЈП велат дека додека трае ажурирањето, фискалните сметки кои не може да се скенираат преку оваа опција може да се скенираат на киосците и баркод читачите што се поставени во просториите на Управата за јавни приходи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи