Ограбена аптека во Прилеп

На 27.07.2022  околу 21.20 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во аптека на ул.„Трајко Тарцан“ во Прилеп едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи