Новите гробишта во Прилеп целосно обраснати – граѓаните не можат да стигнат до гробовите

До нашата редакција пристигна поплака од страна на наши читатели дека состојбата со одржувањето на новите гробишта е крајно разочарувачка.

Имено, вегетација е толку многу порасната што луѓето не можат ни да стигнат да гробовите на своите блиски. Патеките се полни со високи треви и грмушки, а некои од гробовите се и целосно обраснати со вегетација и не се ни познаваат.

За што станува збор, може да погледнете на следните фотографии.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи