Уапсен дилер од Демир Капија во Прилеп

На 01.08.2022 на ул. „Александар Македонски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода Г.Т.(26) од Демир Капија затоа што при преглед кај него и во возило „ауди” со демиркаписки регистарски ознаки била пронајдено и одземено пакување со прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи