Голема забава во сабота во градскиот парк во Крушево


Од Општина Крушево најавуваат голема забава оваа сабота, која ќе се случува во градскиот парк, каде за забавата ќе се погрижат локални ди џеи, младите да си поминат убаво се до раните утрински часови.

„Настанот е во рамки на Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ и ќе се одржи на 6 август, сабота, во градскиот парк со почеток во 21 часот. Имињата на ди џеите ќе бидат објавени во наредните денови“, велат од Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи