Деветтиот ден исполнет со монодрамата „Женска утопија“, вечерва затворање на „Десет дена Крушевска Република“ со Дац & Александар

„Женска утопија“ – монодрама во изведба на Димитрина Мицкоска синоќа беше претставена во рамки на Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“. Монодрамата се одржа во салата за театар и кино во горната училишна зграда, а истата е направена според драмите на Јордан Плевнеш.

Вечерва следи затворањето на Манифестацијата во 20:30 часот со спуштање на бајракот и настап на Дац & Александар пред споменикот Илинден.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи