Со спушање на бајракот затворена манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“

Со спуштање и засолнување на бајракот и почесна стрелба официјално се затвори Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“.
„Изминатите 10 дена имавме богата програма, опфативме повеќе културни области и привлековме многу туристи. Достоинствено го одбележивме Илинден и покрај тоа што Манифестацијата понуди забава, се вративме назад да ја доживееме историјата. Се заблагодарувам на сите што присуствуваа во Крушево.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.
На затворањето на „Десет дена Крушевска Република“ концертот на Дац и Александар беше прекинат поради дожд кој се појави во текот на настапот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи