Акциската контрола на полицијата во Прилеп влезе и во објектите за игри на среќа

На 11.08.2022 година во периодот од 17:00 до 22:00 часот во рамките на „Безбедно лето“ беше спроведена акциска контрола на Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп и Полициска станица Прилеп во содејство со инспектори од Управата за јавни приходи Битола со цел утврдување на присуство на малолетни лица во објекти за игри на среќа.

При контролата е затекнато едно малолетно лице по што ќе следат соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи