Во Прилеп приведен дилер од Битола


Во Прилеп приведен дилер од Битола, следува кривична пријава по чл 215. од КЗ „Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

„На 12.08.2022 во Прилеп, од страна на полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп, Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп го лишиле од слобода С. И (31 о д Битола. Имено при преглед на лицето пронајдена и одземена е марихуана. Пронајдениот материјал по наредба на ОЈО-Прилеп ќе биде предаден на вештачење по што за целиот настан ќе биде поднесена соодветна кривична пријава“, велат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи