Во четврток концерт на Октетот Прилеп во ЦК „Марко Цепенков“


Октетот Прилеп на 18 август, четврток, од 19.30 часот, во фоајето  од ЦК „Марко Цепенков“ ќе одржи летен концерт на кој се претстави со дел од својот репертоар на убава староградска музика.

Октетот Прилеп работи во рамките на ЦК „Марко Цепенков“ и со години ја негува староградската песна. Досега има издадено неколку албуми.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи