Лишени од слобода 5 прилепчани, спречувале полициски службеници при вршење службени дејства

Play Video

На 14.08.2022 година во 22:00 часот од полициски службеници од ОВР Прилеп биле лишени од слобода А.М (25); Д.П. (32); Д.Ј.(33); В.Б. (32) и П.О. (43), бидејќи спречувале полициски службеници при вршење службени дејства. По целосно расчистување на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи