Нови тепачки во Прилеп


На 14.08.2022 година во 23:00 часот во ПС ОН Прилеп Г.М. (55) од Прилеп  пријави дека во 11:30 часот на ул. „Димче Ацев“ бил физички нападнат од  М.Ш. СВР Битола работи на расчистување на настанот.

На 14.08.2022 година во 23:40 часот во ОВР Прилеп В.Б. (32) од Прилеп пријави дека околу 18:00 часот во угостителски објект  на ул.„Јоска Јорданоски“ во Прилеп  бил физички нападнат од неколку лица кои употребиле тврди предмети. СВР Битола работи на расчистување на настанот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи