Пет санкционирани возачи во Прилеп за брзо возење

На 14.08.2022 во периодот од 14.00 до 20.00 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната на територија на СВР Битола, при што санкционирани се 71 возачи.

Од нив, 22 санкции се изречени на територија на Битола, 30 санкции во Ресен, 8 санкции на територија на Демир Хисар, по 5 санкции во Прилеп и во Македонски Брод и 1 санкција на територијата на Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи