Водата од повеќе јавни чешми од околината на Прилеп не одговара за употреба


Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место  локален водоснабдителен систем Веселчани – јавна чешма сред село – водоводна мрежа, л.в.с Алинци – Петрески Киро – водоводна мрежа, л.в.с. Воково – Мијаноски М. – водоводна мрежа, село Прилепец јавна чешма – водоводна мрежа, с. Волково – крајпатна чешма Св.Спас – водоводна мрежа, Плетвар – крајпатна чешма Че – водоводна мрежа, локален водоснабдителен систем Ореовец – јавна чешма сред село – водоводна мрежа и л.в.с. Плетвар – јавна чешма – водоводна мрежа не одговара за употреба.

Исто така Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место  локален водоснабдителен систем Загорани – јавна чешма сред село – водоводна мрежа и  л.в.с. Лагово – Петрески Тоде – водоводна мрежа одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи