Прекин во сообраќајот за време на ФИС ролер ски купот „Тоше Проески“

Play Video

Викендот што претстои ќе се одржи ФИС ролер ски купот „Тоше Проески“. Натпреварот се одржува на регионалниот пат Прилеп – Крушево и на улиците во Крушеов со што сообраќајот ќе биде прекинат за време на одржување на трките и тоа во следните термини:

Петок, 19.08.2022г. – тренинг од 17 до 18:30 часот
Дел од регионалниот пат Прилеп – Крушево до влезот на Крушево

Сабота, 20.08.2022г. – прва трка од 9 до 11 часот
Кривогаштани – Крушево (до градска кафеана)

Недела, 21.08.2022г. – втора трка од 9 до 11 часот
Кривогаштани – Крушево (спомен куќа „Тодор Проески)

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи