Уапсен прилепчанец – го фатиле додека крадел

Play Video

Денеска (18.08.2022) во 04.00 часот на ул„11 Октомври“ во Прилеп е лишен од слобода Е.Ќ.(36) од Прилеп, кој бил затекнат при извршување на кривично дело „кражба“ во патничко возило, со прилепски регистарски ознаки.

Тој бил приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи