Силниот ветар откорна покрив од една од зградите во населбата Димо Наредникот


Околу 18 часот поради силниот ветар се откорна покрив од една од зградите во населбата Димо Наредникот. Огромна среќа е што во моментот на несреќата пред зградата, каде паднал покриот, немало луѓе. Во моментов се работи на расчистување на теренот. Додека пак од удар на гром, кој падна во близина на раскрсницата Чумовчанец, прегорени се голем број на електрични апарати на граѓаните во тој реон на градот.

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи