Нови случаи на насилство во Прилеп


Се чини дека насилството и физичките напади во Прилеп стануваат секојдневие. Во последниот билтен на МВР можат да се забележат 2 нови случаеви на насилство.

„На 22.08.2022 во ОВР Прилеп, 33-годишна жена од Прилеп пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг О.З..

На 21.08.2022 во ОВР Прилеп, В.А.(76) од Прилеп пријавил дека околу 13.00 часот на ул.„Беровска“ во Прилеп бил физички нападнат од неколку лица .

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаеви“, велат од МВР.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи