Тешко повредена прилепчанка – во неа удрило возило

На 22.08.2022 во 11.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул„Васко Карангелески“ во Прилеп, патничко моторно возило „фолксваген голф” со прилепски регистарски ознаки, со приколка, управувано од Д.Т.(59) од Прилеп, удрило во В.А.(49) од Прилеп.

Притоа, В.А. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Градска болница Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи