ВИДЕО – Училиштето со најмодерните тоалети во Македонија – ООУ „Св. Климент Охридски“ – Прилеп


Со посебна чест и гордост објавувам видео од комплетно уредените ултра модерни тоалети во ООУ „Климент Охридски“ Прилеп. Посебно макотрпен проект, заборавен од времето на минатиот век. Пишува на својот профил, директорот на ООУ „Климент Охридски“, Ахил Јаков.

„Посебна благодарност за донацијата за комлетното сензорно осветлување на истите тоалети од фирмата Диадема од Прилеп. Со овој проект, завршува комплетната реконструкција на сите тоалети во кругот на училиштето. Се надевам со тек на времето нашето училиште ќе биде едно од најубавите во Македонија“, пишува директорот Јаков.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи