Дизелот од полноќ поскапува за три денари

Facebook
Twitter
Email
Print

Регулаторната комисија за енергетика денес донесе нова одлука за цените на горивата, која ќе важи од полноќ.

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ ќе поскапат за три денари, а цените на бензините остануваат исти.

Според РКЕ, цената на ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе биде 89 денари за литар, на ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе изнесува 91,50 денари, додека на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 96,50 денари. Екстра лесното масло 1 (ЕЛ-1) ќе биде 93 денари за литар, а мазутот М-1 НС 51,686 денари за килограм.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи