Приведен крадец од Прилеп, одземеното вратено на сопствениците

На 24.08.2022 во 01.45 часот во зграда на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници СВР Битола – Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода Д.Д.(34) од Прилеп. Тој бил затекнат при извршување тешка кражба во зградата и кај него биле пронајдени одземените предмети, кои биле вратени на сопствениците.

Тој бил задржан во полициска станица и по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи