Ранец за секое прваче обезбедија општина Македонски Брод и ООУ „Св. Климет Охридски“


Општина Македонски Брод и ООУ „Св Климет Охридски“ Македонски Брод за почеток на новата учебна година од својот скромен буџет обезбедија училишен ранец за секој ученик во прво одделение и маичка со апликација – „Јас сум прваче“. Среќно првачиња!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи