Се чистат каналите во село Бучин


Со механизација на ЈП „Комуна“ Крушево денес (26.08.2022г.) се чистат канали во населеното место и околината на Бучин.

Во ова населено место чистењето на каналите се спроведува редовно, но по големото невреме пред неколку дена неопходно е чистење на овој предел.

Изминатите денови „Комуна“ работеше паралелно во градот и во селата. Во градот се работеше на неколку големи дефекти на водоводната мрежа, додека во населените места се санираа штетите од невремето.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи