ВИДЕО – ФОТО ГАЛЕРИЈА – Трескавец – Божествена литургија за Успение на Пресвета Богородица


Манастирот Трескавец – Успение на Пресвета Богородица, кај Прилеп,  денеска ја прославува својата главна манастирска слава. Литургијата се одржа во манастирскиот двор, а на неа присуствуваа голем број верници од Прилеп, но имаше дојдено посетители и од другите градови на Македонија.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи