ООУ „Климент Охридски“ со нова современа лабораторија по природни науки

Play Video

ООУ „Климент Охридски“ од Прилеп доби нова модерна лабораторија по природни науки. Проектот е на Министерството за образование и наука, а со поддршка на локалната самоуправа и потпомогнат од Др.Кире Јоноски и ломпанијата „Просперо“.

„Нашите ученици од 1 септември ќе се едуцираат во нови современи простории. Една од нив е лабораторијата по природни науки, каде ние како училиште обезбедивме простор, нови подови, одвод и довод и смарт телевизор. Лабораторијата е опремена според сите стандарди и потребни нагледни средства за хемија и биологија“, рече Ахил Јаков, директор на ООУ „Климент Охридски“

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи