Реконструкција на водоводна линија во Крушево

Денес се работи на реконструкција на водоводна линија и прекин во водоснабдувањето ќе има на улиците:
Партизанска
Питу Гули
Коча Миленку
Прекинот ќе трае во наредните 6 часа.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи