Одземени две возила со нелегално исечени дрва кај с. Радобил


Утринава околу 01:30 под селото Радобил, шумската полиција, одзеде возило Опел Зафира натоварено со нелегално исечени дрва. Во 06:00 часот исто во близина на Радобил е откриено и одземено возило Опел Вектра караван со нелегално исечени дрва.

Против сторителите на ова дело, кои се фатени на лице место, ќе бидат поднесени соодветни пријави, а возилата заедно со дрвата се однесени во ЈП Црн Бор Прилеп.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи