Продолжува реконструкцијата на водоводната линија во Крушево, прекин на вода на 3 улици

Play Video
Продолжува реконструкцијата на водоводна линија на улица Партизанска. Во период од околу 6 часа, додека се одвиваат активностите, на оваа улица и на Питу Гули и делови од Коча Миленку ќе има прекин на вода.
Реконструкцијата на водоводна линија започна вчера, а целиот процес е започнат како последица на поголеми и чести дефекти кои се јавија изминатион период. ЈП „Комуна“ Крушево заедно со приватен субјект, одговорен за првичната реконструкција на водоводната мрежа во овој дел од градот, работат на што е можно побрзо, но и поквалитетно завршување на работите околу вооводната линија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи