Се намалува цената на дизелот од полноќ

Facebook
Twitter
Email
Print

Од вечерва на полноќ, се намалува цената на дизелот, додека цената на бензините останува непроменета, одлучи Регулаторна комисија за енергетика.

Цената на дизелот се намалува за 2 денари, и ќе чини 99,5 денари по литар.

Цените не бензините не се менуваат, односно остануваат 87,5 денари за литар БС-95 и 90 денари за литар БС-98.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи