Четворица прилепчани се степале меѓу себе

На 31.08.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Пиринска“ во Прилеп, Ј.К., Ф.Д., В.И. и В.И., сите од Прилеп, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи