Крушевчанец со „лада нива“ пренесувал нежигосани огревни дрва

На 06.09.2022 во Крушево, на место викано „Порта“, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Крушево затекнале патничко моторно возило „лада нива“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.М.(58) од Крушево, кое било натоварено со нежигосани зелени дабови огревни дрва.

Возилото и дрвата биле одземени и предадени на шумска полиција.

По документирање на случајот против Д. М. ќе следува соодветна кривична пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи