Македонски Брод го одбележува Денот на ослободувањето – 7 Септември


Денес е големиот ден за нашата општина! 7ми Септември! Денот кога го одбележуваме ослободувањето на Македонски Брод од фашистичкиот окупатор, денот кога народноослободителната војска ја протера последната фашистичка чизма од нашата територија, велат од Општина Македонски Брод.

По овој повод локалната самоуправа заедно со сите локални јавни институции организираше настан за оддавање почит на паднатите борци и мала пригодна свеченост.

НЕКА НИ Е ЧЕСТИТ 7-МИ СЕПТЕМВРИ!

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи