Малолетник од Битола фатен при кражба на мотоцикл во Прилеп

На 08.09.2022  полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп наспроти поштата во Прилеп лишиле од слобода малолетник од  Битола при вршење на  кражба на мотоцикл.

Лицето е приведено во Полициска станица Прилеп,а украденото е вратено на сопственикот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи