Уапсени повеќе лица поради поседување марихуана

На 08.09.2022 полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп на ул„Кузман Јосифоски“ кај домот на културата „Марко Цепенков“во Прилеп ги лишиле од слобода М.Г. (18), Х. Г.(19), Л. М.(19)сите од Прилеп и К.П.(20) од Битола. При преглед кај истите пронајдена е марихуана.

По документирање на настанот ќе следува сооодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи