Концерт на „TRIO DOLCE“ во „Св.Софија“ во Охрид, во чест на јубилејот на Митрополитот Г-дин Тимотеј


Денеска со почеток од 19:00 часот. во Храм „Св.Софија“ во Охрид, во чест на јубилејот на Митрополит Дебарско-кичевски Г-дин Тимотеј, ќе се одржи целовечерен концерт на „TRIO DOLCE“, на кој ќе гостува Чтец/псалт Андреј Ристов Иваноски. Ве покануваме и Вие да бидете дел од овој значаен јубилеен настан. Влезот во храмот е слободен.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи