Одземено возило со нелегално исечени дрва кај месноста Студенец, над Борула


Шумската полиција од Прилеп вчера околу 19 часот одзеде возило марка ТАТА кај месноста Студенец, кај Борула, кое било натоварено со нелегално исечени дрва. Дрвокрадциите кога ја виделе полицијата како доаѓа го оставиле возилото и избегале. Возилото и одземените дрва се предадени во „Црн Бор“ – Прилеп.

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи