Концерт на класичното камерно дуо „EX MACEDONICUM“ во Цепенков

Класичното камерно дуо „EX MACEDONICUM“ во состав Драган Гоневски – виолончело и Димитар Ганчевски – пијано на 14.09.2022, среда, од 19:00 часот ќе одржи целовечерен концерт во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп.
На програмата се  дела од:
Масне – Медитација(дел од операта ,,Таис‘‘)
Ф.Шуберт – Соната за пијано и виолончело ,,Арпеџоне‘‘ а-мол, D.821
Р.Шуман – Фантастични парчиња оп.73
Влезот за концертот е слободен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи