Поевтинуваат цените на горивата од полноќ

Facebook
Twitter
Email
Print

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука според која се намалуваат цените на горивата од полноќ. Сите горива поевтинуваат за еден денар.

Новата цена на литар  ЕУРОСУПЕР БС – 95 изнесува  84,50 денари, а 87 денари  на ЕУРОСУПЕР БС – 98. Дизел горивото ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе се продава по 97денари, а екстра лесното за 93,5 денари.

Се намалува и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, за 0,990 денари за килограм и ќе изнесува 51,473 денари за килограм.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи