Прекин на вода на 3 улици во Крушево, продолжува реконструкцијата на водоводна линија

Прекин во водоснабдување ќе има на делови од улиците Партизанска, Питу Гули и Коча Миленку. Прекинот доаѓа како резултат на активностите за реконструкција на воводна линија на улицата Партизанска.

„Наша заложба е прекин на вода да има што е можно помалку, но проблемите кои се јавуваат во работата и самиот процес на реконструкција на водоводната линија бара да се прави прекин во водоснабдувањето. Ги известуваме граѓаните дека и во текот на утрешниот ден ќе има прекин“, велат од ЈП „Комуна“ Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи